خصوصیات ملکه زنبور عسل

خصوصیات ملکه زنبور عسل

خصوصیات ملکه زنبور عسل

سلام خدمت همراهان سایت ملکه دانش امروز با یک مقاله مفید به نام خصوصیات ملکه زنبور عسل در خدمت شما هستیم لطفا تا پایان همراه ملکه دانش باشید.
زندگی ملکه زنبور عسل با دیگر زنبورانی که در کندو وجود دارند متفاوت است. ملکه زنبور عسل حشره ای تخصص یافته به شمار می رود. با تخمک گذاری و پخش کردن موادی به نام فرومون درون کندو موجب بقای نظم اجتماعی در کندو می گردد.

در هر یک از کلونی های زنبور عسل تنها یک ملکه وجود دارد. زمانی که ملکه جدید زنبوران به دنیا می‌ آید دیگر ملکه ها را از کندو به نوبت بیرون می کند. در صورتی که دو ملکه ای جدید در درون کندو به صورت همزمان ظاهر شوند تا زمان مرگ یکی از آنها، هر دو ملکه با یکدیگر مبارزه خواهند کرد. تشخیص زنبور ملکه از دیگر اعضای کندو کار ساده ای می باشد.

بدن زنبور ملکه در حالت طبیعی بزرگتر از زنبورهای کارگر و نر است. در دوره تخمک گذاری زمانی که شکم زنبور بزرگ می شود زنبور ملکه سینه بزرگتری دارد و از زنبورهای کارگر سرش کوچکتر است. بال های او دو سوم شکمش را می پوشاند. بال های زنبور کارگر به نوک شکم می رسد. زنبور عسل ملکه دارای سبد گرده گل نمی باشد. در واقع غده عسل در این زنبور کار نمی‌ کند.

این زنبور نیش منحنی دارد و نیش او درازتر از نیش های زنبوران کارگر می باشد. دندانه های کمتر و کوتاهی در نیش این زنبور قرار گرفته است. از آنجایی که زندگی ملکه زنبور عسل به گونه ای است که از کندو بیرون نمی رود مردم را نیش نمی زند. این زنبور به طور معمول از نیشش برای محافظت کردن از کلونی در برابر دشمن ها استفاده خواهد کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی


اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه ها
8:00 تا 14:00